25 Kasım 2010 Perşembe

6 Puan…


Geçtiğimiz Kasımpaşa maçının sıralamamız açısından önemli olduğu haftayı beraberlikle, iyi olmayan bir sonuçla kapattıktan sonra bu haftaki Sivasspor maçının önemi daha da artmış durumda. Küme düşme hattının yalnız 3 puan üstünde olmamız ve bu hattın içinde Sivas’ın da olması maçın 6 puanlık olmasına ve hatta diğer maçlardan çıkacak sonuçlara göre belki 6 puandan da fazla bir öneme sahip olmasına neden olabilir. Maç öncesi en büyük sıkıntımızı yine sakatlarımız oluştururken durumun ciddiyeti bunu görmezden gelmemizi gerektiriyor.


Ligde 11 haftadır galip gelemeyen Sivasspor geçtiğimiz hafta bu seriye son verdi ve oldukça farklı bir galibiyet alarak moral kazandı. Bunu bizim karşımızda da sürdürmek isteyeceklerdir tabi ki ama asıl hedefleri yenilmemek olacaktır diye düşünüyorum. Henüz deplasmanda galibiyetleri olmamasının yanında yalnızca bir beraberlik almaları bunda önemli etken. Bu bakımdan açık bir oyun beklemiyorum rakibimizden. Biz ise 3 haftadır kazanamıyoruz. Aslında bu maçlardan ikisinde iyi oynayıp galibiyeti hak etmiştik ancak olmamıştı. Asıl sorunumuz sürekli dediğim ve takımı tanıyan herkesin bildiği gibi sakatlarımız. Öyle ki tüm sakatlarımızı toplarsak güzel bir 11 ve hatta yedek oyunculardan bir kadro çıkarabiliyoruz. Bununda dezavantajını görebiliyoruz oynadığımız maçlarda özellikle Zec, Harbuzi gibi oyuncularımız kendisini fazlasıyla hissettiriyor. Bu karşılaşmada da yine bu eksikleri hissetmemiz olası. Çıkarılan kadroda teknik kapasitesi ortalama seviyede oyuncu sayımız bile oldukça az. Geçtiğimiz haftaki beklentim Hurşut ve Serkan Çalık’tan performanslarını üst düzey tutup sonuç alabilmemize etki etmeleriydi, maalesef vasat bir oyun göstererek bunu karşılayamamışlardı. Bu haftada ve hatta ilk yarı sonuna kadarda bu beklentim değişmeyecek çünkü oyuna etki edecek başka oyuncumuz yok. Ralf’in bana göre bu ikili üzerinde maç öncesi daha çok durması gerekiyor. En önemli sistem hamlemiz bu olur bu kadroda.

Sivasspor’la geçmişte yaptığımız karşılaşmalarda en dikkat çeken özellik henüz iki takım arasında oynanan maçlardan beraberlik çıkmaması. Bu sadece Süper Lig tarihimizde değil onun öncesinde alt liglerde ve kupa karşılaşmalarında da geçerli bir durum. Aslında oldukça eksik bir kadro ile başarısız bir deplasman takımının mücadelesi kağıt üzerinde bana beraberlik sonucunun ağır bastığını düşündürse de bu istatistik oldukça iddialı duruyor. O bakımdan iç sahada başarılı sayılabilecek sonuçlar aldığımızı da göz önünde bulundurursam maçı kazanacağımızı düşünüyorum. Tahminim 1-0 olabileceği yönünde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder